Мови:

Цей сайт створений на основі даних Вікімапії. Вікімапія є відкритим спільним картографічним проектом, який наповнюють добровольці з усього світу. Він містить інформацію про 32482080 об'єктів, кількість яких постійно збільшується. Дізнайтеся більше про Вікімапію та сітігіди.

Останні коментарі міста Коломия:

  • Торговиця, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    "На торговиці,неподалік від Пруту[під час другої світової війни] німці влаштували аеродром. [Злітно-посадкова смуга вздовж річки.] П"ять-шість літаків щодня вилітають в гори,методично обстрілюють ліси, скидають бомби,де,на їхню думку, ховаються ковпаківці". (Михайло Андрусяк."Брати вогню".)
  • Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    Будинок зведено після другої світової війни спеціально для міськрайонного комітету Комуністичної партії України. Проект -- типовий проект для райкомів партії,який було створено за зразком Кремлівського палацу з"їздів.За цим проектом будували райкоми не тільки в Україні,а й в Росії та інших республіках. Єпархія тут розмістилася після розпаду СРСР.Навколо території збудували високий паркан.
  • вул. Андрія Сахарова, 1SPY написав 13 років тому:
    Добавив. Ще б до сказаного доповнив, що до військового містечка належали деякі будинки на теперішніх вулицях Чайковського та Палія. Ці будинки були збудовані військовими для військових в 1950-1970 роках. Проте з переведенням та скороченням військовослужбовців квартири у військових будинках потрапляли до цивільних. До побудови будинків це була військова територія, де були бараки для солдат. Сауна, що знаходиться на території військового містечка, раніше була банею для солдатів, якою вони користувались до розформування останньої військової частини в місті.
  • вул. Андрія Сахарова, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    В радянські часи вулиця Сахарова мала назву : "Вулиця Чекістів".Всі 12 перерахованих будиночків по вулиці Сахарова,а також будиночки по вулиці Степана Бандери №№ 45,47,49,51 це колищнє військове містечко,в якому жили офіцери гарнізону. Тут було кілька невеликих продуктових магазинів,що мали постачання від Війскторгу,відмінне від Міськторгу. В умовах тодішнього дефіциту жителі навколишніх будинків користувалися цими магазинами. Всіх обслуговували одинаково : і військових,і цивільних.
  • Старе єврейське кладовище, 1SPY написав 13 років тому:
    Не є спеціалістом в питаннях цвинтар чи кладовище, тому не суперечу, тільки пошлюсь на вікіпедію, яка кладовище називає цвинтаром http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%86%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80 Тлумачні словники тлумачать у Вашу користь:кладовище - поховання померлих; цвинтар поховання померлих біля церкви(каплиці). Якщо вже змінювати, то мабуть і на вікі треба змінити :) Принаймні всюди, де Ви вказали змінив цвинтар на кладовище
  • вул. Степана Бандери, 1SPY написав 13 років тому:
    Він за адресою вул. Яворницького, 28. Незрозумілість багато де можна знайти, наприклад коли шукав інформацію про жіночу консультацію на вулиці театральній 54, на сайті музею історії міста цей будинок описується як 52
  • вул. Степана Бандери, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    ПОМИЛКА. Будинок,збудований в 1969 році на розі вулиць Степана Бандери (тоді ще 1-го Травня) і Дмитра Яворницького і відомий,як клуб залізничників,-- не може мати № 28 саме на вулиці Бандери. Можливо,він має № 88. Або він має № 28 по вулиці Дмитра Яворницького,як вказано на карті Коломиї.
  • вул. Степана Бандери, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    ПОМИЛКА. "Уздовж вулиці навпроти будинків №№ 49-53 знаходився існуючий від 1950-их єврейський цвинтар..." По - перше. Не від 1950-их,а, напевно, від 1930-их.По - друге.Не "єврейський цвинтар", а "єврейське кладовище".Хіба у євреїв може бути цвинтар? Тобто кладовище з церквою ?
  • Старе єврейське кладовище, 1SPY написав 13 років тому:
    Ок, зараз постараюсь виправити :) дякую за зауваження :)
  • Кінотеатр "Джерело", 1SPY написав 13 років тому:
    Тепер кінотеатр на межі банкрутства. Існує на дотаціях і утриманні міста. У 2008 році було 9 працівників, зараз 2-3. Жахливі борги по електропостачанню та зарплаті. Після смерті його попереднього директора, який вкладав в кінотеатр всього себе і зводив кінці з кінцями тепер кінотеатр зовсім занепав. Звук не покращився за ці роки, крісла старого совкового зразка, ремонт не проводився вже 40 років. Влада "вдає" що шукає інвестора, якому хоче кінотеатр і продати, але ніяк не знаходить, можливо тому, що й продати особливо нічого: стара будівля, яка була колись конюшнею, а згодом була поспіхом перероблена на кінотеатр "Джерело", стара апаратура 1960 років, прогнилі дах та підлога.
  • Старе єврейське кладовище, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    Основна відмінність між християнським та єврейським кладовищами полягає в різному трактуванні могил. Християнське розуміння дозволяє після певного часу порушувати існуючі поховання для виконання нових. Християнське кладовище,яке не використовується тривалий час,може бути ліквідоване. У євреїв кожен надгробок і ціле кладовище є недоторканими до того часу,допоки відомо про його знаходження.
  • Старе єврейське кладовище, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    Навряд чи можна єврейське кладовище назвати цвинтарем. Зараз ці слова вживають,не розрізняючи їх. Але цвинтар -- це християнське кладовище з церквою чи каплицею на території.Або кладовище біля церкви.Яка церква може бути на єврейському кладовищі? Нонсенс!В Галичині євреї своїх покійників довгий час ховали у Львові.Лише в кінці 16 та на початку 17 століть єврейським громадам було дозволено мати єврейські кладовища в інших містах і містечках.І справа не лише в назві.Християнське і єврейське кладовища мали різний статус.Сьогодні в Коломиї окремого єврейського кладовища нема.
  • Народний Дім, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    При будівництві після зведення стін будівлю накрили дахом,всі вікна забили дошками і так будинок стояв два роки. Витримували,щоб будинок дав "усадку". Тільки після цього були проведені всі подальші будівельні роботи.
  • Кінотеатр "Джерело", УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    В радянські часи кінотеатр імені Кірова.Жахливий звук.Суцільне бухтіння,слів майже не розібрати. Як тепер -- інформації нема.
  • Старе єврейське кладовище, УКРАЇНЕЦЬ (гість) написав 13 років тому:
    В самому верху в тексті,мабуть,помилка.Кладовище існує не з кінця 1950-х років,а з кінця 1930-х років.Це випливає хоча б з того,що німці людей в 1943 році розстрілювали на уже існуючому кладовищі.Відомо також,що попереднє кладовище,яке було біля теперішнього міського озера,закрили ще до війни.А це якраз кінець 1930-х років.
  • Старе єврейське кладовище, 1SPY написав 13 років тому:
    Виправив з "польський" на "єврейське" історію із коментарів - вніс в опис :)
  • Ратуша (Коломийська міська рада), Guest (гість) написав 13 років тому:
    яка висота ратуші
  • Ратуша (Коломийська міська рада), ПЕТРО (гість) написав 14 років тому:
    10 квітня 1990 року перша сесія Івано-Франківської обласної ради народних депутатів прийняла рішення про встановлення українського національного прапора над будівлями Рад по всій області.А в Коломиї над ратушею він вже Є!Без "вказівок" зверху! 15 квітня 1990 року--на шпилі Івано-Франківської ратуші піднято український національний прапор. А над Коломийською ратушею він майорить уже місяць!
  • Пішохідний міст, ПЕТРО (гість) написав 14 років тому:
    В 2010 році довелося спостерігати,як люди,оминаючи міст,переходять колії недалеко від мосту і ближче до вокзалу.Перехід таким способом носить масовий характер:з мосту чітко видно протоптану сотнями ніг доріжку.Можлива причина такої поведінки:дуже круті сходи на міст.Хто з велосипедом-змушений був би тягти його на міст та з мосту на собі.
  • Гардинна фабрика, ПЕТРО (гість) написав 14 років тому:
    Гардинна фабрика була заснована в 1956 році. Сучасна адреса:бульвар Лесі Українки № 32-А.